Thuja occ. 'Smaragd' (Túje/Zerav západní)

Kód: 24521/80100
445 Kč 386,96 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
Varianta

Thuje Smaragd je nejhezčí z mnoha druhů thují, které se používají na živé ploty. Je možné je používat i jako solitéra. Smaragd má sytě zelenou barvu, kterou nemění ani v zimě. Pokud je pěstována ve zdejších klimatických podmínkách na volném místě, vydrží i mrazy -30 °C. Nehnědnou, pouze mírně změní odstín. Mají pěknou lesklou barvu, sloupovitý vzrůst a můžou dorůstat výšky až 8 metrů. Množí se řízkováním v období od června do srpna.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Při velikosti 2 metry jsou asi 50 cm široké a při vysazování je doporučený odstup asi 50 - 60 cm, abychom omezili odpařování vody a růst plevele. Hnojíme zejména na jaře, nejpozději však v srpnu, speciálními hnojivy na thuje, hořkou solí nebo NPK. Schnutí větviček uvnitř thují kolem kmene je přirozeným projevem a nemusíme se ho obávat.

Pro Thuje Smaragd je vhodná kvalitní, raději lehčí, propustná, slabě kyselá až alkalická půda. Příliš kyselou půdu upravíme mletým vápencem. Ve vyschlé půdě může předčasně shazovat jehlice a řídnout. Pomáhá silnější vrstva kůrového mulče.

Zastřihování plotu provádíme až při výšce 2 metry. Pak thuje zhoustnou a plot bude "neprůhledný˝". Zastřihování provádíme zpravidla na podzim. Rychlost růstu do 5-ti let je asi 20 cm za rok. 7 - 8 leté thuje mají přírůstky až 40 cm za rok.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: