Taxus baccata (Tis červený)

Kód: 35174
228 Kč 198,26 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

Taxus baccata je stálezelený, obvykle velký keř, který se bez stříhání rozrůstá v celkem rozložitý strom s více kmeny, může nakonec dosáhnout výšky asi 15 až 20 m a šířky asi 12 až 15 m. Koruna je nepravidelně tvarovaná. Krátký, hnědočervený kmen ve stáří ztloustne a odlupuje se. Staré větve visí strmě dolů a někdy se dotýkají země. Mladé větvičky jsou zelené, jehlice pak tmavě zelené. Nápadné červené bobulovité plody se objevují po nevýrazném kvetení: Semena jsou ze 4/5 pokryta oválným, masitým, červeným pouzdrem, které je 0,6-0,7 cm dlouhé. Ačkoli masitá část plodu není jedovatá, semena a jehlice jedovaté jsou. Rostlina je ideální pro stříhání do živých plotů nebo jiných tvarů. Velkou výhodou tisu červeného je odolnost. Jeho dřevo je velmi tvrdé a zároveň pružné, nemusíte se tak bát například mechanického poškození. Stejně tak je tis odolný proti nemocem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vhodný je do vlhčí půdy a nevadí mu ani stín, raději však má polostín. Zároveň je tis červený velmi přizpůsobivý a zvládne se přizpůsobit různým vlastnostem půdy. Bát se o něj nemusíte ani v zimě, je mrazuvzdorný až do -25 °C.

Nejčastěji se stříhá do výšky živého plotu – vhodný je spíše na vysoké živé ploty, tedy běžně se udržuje výška okolo 2 metrů. Jakmile začnete Taxus baccata vysazovat na živý plot, udržujte rozestupy přibližně 15 cm. Dosáhnete tak hustého a dobře rostlého živého plotu.

Velikost 40-60 cm

K2,5L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: