Rubus idaeus 'Golden Queen' (Maliník remontantní žlutý)

Kód: 38014
189 Kč 164,35 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Okouzlující a velmi chutná novinka v sortimentu malin, to je  'Golden Queen'. Vyznačuje se mimořádně sladkými plody žluté barvy a plodí dvakrát ročně.  Vykvétá krásnými bílými kvítky během května až června, žluté plody dozrávají v červenci a na podzim, mají spíše kulatý tvar. Výška vzrůstu 1,5-2 m.

Květy přilákají užitečné opylovače do vašich zahrad. Rostlina dobře snáší městské prostředí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Maliny potřebují živnou, raději vlhčí, dobře propustnou půdu a umístění nejlépe na plném slunci, maximálně ve světlém polostínu. Jestliže máte do půdy již předem zapracovaný uleželý kompost, poté postačí vyhloubit jámu o velikosti 30x30x30. Rostliny zasaďte cca o 5cm níže než rostly ve školce. Snažte se nepoškodit pupeny. Rostliny sázejte na vzdálenost 40-60cm. V prvním roce vytvoří trnité pruty (krom beztrnných odrůd), které budou kvést a plodit až v dalším roce (pokud se nejedná o odrůdy plodící na jednoletých větvích).

Maliníky je dobré vyvázat vertikálně k opoře, aby se lépe sklízely, jinak to není nezbytně nutné. Jakmile prut odplodí, odstraňte jej až u země a dejte prostor novým. Doporučujeme vytvořit kořenovou bariéru, aby se trs nerozrůstal do míst, kde jej nechcete. Plně mrazuvzdorné do cca -34°C, některé odrůdy i více.

Velikost 40+ cm

RK2

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné keře
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: