Rosa (TH) 'Souvenir de Baden Baden'® (Růže keřová)

Kód: 22085
512 Kč 445,22 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Velkokvětá čajová růže dorůstající výšky až 100 cm. Květy romantické, pastelově růžové s tmavším třapatým okrajem. Krásná sladká vůně. Opakovaně kvete celé léto. Mrazuvzdorná. Olistění tmavě zelené, lesklé.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Běžná zahradní půda, středně těžká, nejlépe hlinitopísčitá až hlinitá živná. Těžké, jílovité půdy vylehčíme přidáním kvalitního kompostu nebo rašeliny a písku. Milují plné slunce, nikoli však úpal, kde květy příliš rychle odkvétají a v extrémním případě jsou popáleny od slunce. Ve stínu většinou nekvetou. Na podzim růže chráníme přihrnutím země kolem keřů do výšky 20-30 cm, obvykle koncem října až začátkem listopadu. Na jaře, na přelomu března a dubna provedeme udržovací řez, odstraníme všechny slabé a poškozené výhony a všechny silné výhony zkrátíme na 2 až 4 očka.

Velkokvěté růže pěstujeme nejčastěji jako záhonové nebo pro řez květů. Pokud dáváte přednost řezání květů a chcete mít větší počet barev je vhodné vyčlenit samostatný růžový záhon mimo hlavní okrasnou část zahrady. Příliš mnoho barev a tvarů květů působí rozbitým dojmem a těžko do zahrady zapadá. Pokud má být výsadba působivá v celkové kompozici zahrady, volíme různě tvarované záhony, kde vysazujeme pouze několik barev a to ve skupinách, vždy několik rostlin stejné odrůdy společně (4-5 ks). Výrazně tím zvýšíme celkový dojem výsadby a jednotlivé barvy náležitě vyniknou. Vždy je dobré dbát, aby byly barvy sladěné s okolím - barvou domu, plotu, okolních rostlin atd. Velkokvěté růže vysazujeme ve čtyř nebo trojsponu na vzdálenost 45 - 50 cm.

Obal C3L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: