Ribes sang. 'Pulborough Scarlet' - Meruzalka krvavá

Kód: 32438
199 Kč 164,46 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Jedná se o nenáročný, mrazuvzdorný a odolný keř dorůstající do cca 2 m. Má mírně zaoblený habitus s hustými výhonky. Listy jsou tmavě zelené a na spodní straně jsou světle zelené, bíle chlupaté se zoubkovaným okrajem. Vytvářejí aromatickou, příjemnou vůni. Tento rybíz má tmavě růžové květy s bílým středem, visící ve shlucích 7-8 cm dlouhých. Květy se objevují s listy v květnu a lákají velké množství hmyzu. Plody mají tmavou barvu granátového jablka, nejsou příliš chutné, ale také nejsou jedovaté – ale jsou ideální potravou pro ptáky. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Meruzalka krvavá je nenáročná a otužilá, potřebuje ale propustnou, středně živnou půdu a slunné místo (zvládne sice i polostín, ale méně v něm pokvete). Namnožit si ji můžete během léta zakořeněním polodřevitého řízku. Zapěstovat ji lze jako keř i stromek. 

Rostlina se snadno tvaruje. Řez meruzalky je nutné provádět každý rok po odkvětu, protože jinak mají její větve tendenci rychle stárnout a vyholovat. Výhony se zkracují zhruba o jednu čtvrtinu, což podpoří tvorbu letorostů, které v příštím roce pokvetou. Mladé rostliny se seřezávají na tři očka. 

Keře meruzalek se uplatní v přírodních zahradách, v řidších nebo volně rostoucích živých plotech, v rozvolněných skupinových výsadbách, ale i jako solitéry. Často jsou k vidění v parcích. 

Velikost: 40-60 cm, K2

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: