Potentilla frut. "Red Ace" (Mochna křovitá)

Kód: 34655
89 Kč 77,39 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Red Ace vyniká svými zářivými oranžovočervenými miskovitými květy se žlutými tyčinkami uprostřed jsou asi 3 cm široké a jsou vidět zdaleka. Zdobí keř od května až po první mrazy v říjnu a kontrastují na popředí drobných, lichých, péřovitě složených listů sytě zelené barvy. Dorůstá do výšky 60-80 cm a vytváří hustý, vzpřímený, polokulovitý keř.

Vysaďte ji jako solitéru na zelený trávník, hodí se do skalek nebo jako obruba chodníků, skvěle doplní skupinovou výsadbu s ostatními druhy mochen, vyplní prostor pod vyššími keři či řidšími stromy, můžete ji pěstovat v nádobě na balkóně nebo terase.

Velikost sazenice: 10-20 cm

P13

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mochny nejsou náročné na pěstování, mají rády slunná nebo polostinná místa, pěstují se v chudých, písčitohlinitých a dobře propustných půdách nebo na skalkách. Divoce rostoucí odrůdy je pro kompaktní růst dobré zjara zastříhnout o cca jednu třetinu. Nepotřebují hnojení ani extra zálivku, jakmile dobře zakoření, ale vhodným hnojivem na tvorbu květů podpoříte násadu nových poupat. Pokud máte v zahradě vápenatou půdu, nedělá mochně dobře, může trpět na chlorózu. Také polévání vodou, která obsahuje vápník, není vhodné.  Mrazuvzdorné do cca - 40°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: