Pinus mugo 'Varella' (Borovice kleč)

Kód: 32555
1 090 Kč 947,83 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Varella má hustší a stěsnanější, velmi pomalý růst do kulovité kopule, zatímco podobný kultivar Hesse je spíše horizontálně rostoucí. Varella je, dá se říci, miniaturou s velkými jehlicemi. Jsou až 11 cm dlouhé, nápadně zvlněné až kroucené, sytě zelené, pouze v zimě mohou získat trochu světlejší nádech světle zelené až žlutozelené. Zajímavostí je, že během sezóny utvoří nové výhony s jehlicemi jen asi 3 cm krátkými, jejichž svazek je tak malý, že vypadá jako špatně přilepená bambulka kulichu. Teprve zjara se prodlouží do běžné velikosti, až začnou rašit nové jehlice a totéž se opakuje stále dokola. Její růst je pomalý a tvar zakulacený. Dorůstá výšky sotva jednoho metru a do šířky kolem 60 cm

Krásně doplní menší záhony předzahrádek, rovněž je ideální do skalek, výborně se vyjímá v kompozicích s vysypanými oblázky, kamínky nebo pískem. Jehličnan vhodný také k pěstování ve vřesovištích a v nádobách či korytech.

Velikost: 20-30 cm

K 7,5 L

Detailní informace

Detailní popis produktu

Potřebují plné slunce a dobře odvodněnou zem. Na pH půdy příliš nezáleží, jen by neměla být přespříliš vápenatá. Po zakořenění snáší sucho. Hnojení není nutné. Plně mrazuvzdorná do cca -40°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Konifery
Hmotnost: 12 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: