Pennisetum alopecuroides 'Black Beauty' (Dochan psárkovitý)

Kód: 23300
199 Kč 173,04 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Black Beauty (česky Černá kráska) dorůstá do výšky kolem 1 m, má výrazná nadýchaná květenství, která jsou zbarvena do tmavě stříbřitě fialové barvy, vzdáleně připomínají zaječí ocásky. Listy má širší a jsou středně až tmavě zelené barvy. Na podzim se barví do oranžových i červených tónů. Tento dochan má nejtmavší květenství a je úžasný jako pozadí v kombinaci s trvalkami, ale také jako solitéra blízko teras, vynikne u kamenných zídek, u vodních prvků a lze je pěstovat také v květináčích.

Velikost sazenice: 80-100 cm

K 2 L 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prosperuje na slunných stanovištích v dobře propustné, vlhké a výživnější půdě. Dobře však poroste i v chudších písčitých nebo štěrkových zeminách. Nedaří se mu v jílovité a přemokřené půdě. Proto sadební jamku opatřete drenážní vrstvou z větších kamínků nebo keramzitu, která odvede přebytečnou vodu od kořenů. Pokud chcete kultivar pěstovat v nádobě, zkontrolujte, má-li odtokové otvory. Při vysychavých půdách se osvědčila nastýlka z mulčovací kůry nebo drobného štěrku, která v půdě udrží vlhkost, zabrání růstu plevele a je estetická.
Trsy na podzim nestříhejte a listy nechte na záhoně během celé zimy, nejen že jsou krásné, ale ochráníte tím také rostlinu proti vyhnívání. Trsy seřízněte až na jaře (po mrazech) a to přibližně 5 až 10 cm nad zemí. Starší rostliny po 4 či 5 letech zmlaďte. Podpoříte jejich kondici i vzhled. Kultivar odolává mrazům do -23 °C, za zimní přikrývku vám však bude vděčný zejména v prvním roce po výsadbě. Použít můžete lehkou přikrývku z listí nebo slámy, kterou přihrnete k úpatí rostliny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sortiment rostlin
Hmotnost: 2.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: