Pennisetum alop. 'Cassian' (Dochan psárkovitý)

Kód: 33443
199 Kč 173,04 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Nádherná okrasná travina, která se bude vlnit ve větru a připomíná fontánu. Kompaktní, trsovitá travina s nadýchanými, kartáčovitými květy nafialovělé později béžové až bílé barvy, které přetrvávají až do zimy, kdy je pokryje sníh. Listy se na podzim zbarvují do jasně žluté a červené, v zimě vyblednou do světle béžové.

Hodí se do moderní i venkovské zahrady, vynikne u kamenných zídek nebo jako pozadí trvalkových záhonů, zaujme také jako dominanta menších zahrad a skvěle doplní váš vodní prvek. Lze pěstovat i v pěstebních nádobách.

Velikost sazenice: 60-80 cm

K 2 L

Detailní informace

Detailní popis produktu

Daří se mu na slunných stanovištích v dobře propustné, vlhké a výživnější půdě. Dobře však poroste i v chudších písčitých nebo štěrkových zeminách. Nedaří se mu v jílovité a přemokřené půdě, proto je důležitá kvalitní drenážní vrstva třeba z hrubého štěrku nebo kamínků či keramzitu, která se postará o odvedení nadbytečné vody od kořenového systému rostliny. Chcete-li kultivar pěstovat v nádobě, použijte prostornou nádobu vybavenou odtokovým otvorem na dně. Při vysychavých půdách se osvědčil mulč z drcené kůry nebo drobného štěrku, který v půdě udrží vlhkost, zabrání růstu plevele a vypadá hezky.
Trsy na podzim nestříhejte a listy nechte na záhoně během celé zimy. Pohledem na trsy se tak budete moci těšit i během zimy a pokud listy svážete do snopu, ochráníte rostlinu před vyhnívání. Trsy seřízněte tedy až na jaře a na přibližně 5 až 10 cm nad zemí. Podpoříte jejich kondici i vzhled. Kultivar odolává mrazům do -23 až -28 °C, za zimní přikrývku vám však bude vděčný zejména v prvním roce po výsadbě. Použít můžete lehkou přikrývku z listů nebo ze slámy. Rozmnožit je lze dělením trsu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: