Magnolia soul. 'Rustica Rubra' (Šácholan Soulangeův)

Kód: 36597
632 Kč 549,57 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Odrůda 'Rustica Rubra' byla vyšlechtěna již koncem devatenáctého století v Holandsku. Dorůstá do výšky 5-8 m a vytváří vejčitý, bohatě větvený keř. Květy rozkvétají na ještě holých letorostech od poloviny dubna, a proto je potřeba je vysazovat na stanoviště chráněné před mrazem, aby poupata nespálil. Kvete velice spolehlivě každý rok a květy jsou z vnější strany sytě růžové, zevnitř pak sněhově bílé. Okvětní lístky jsou velice široké a celý květ vypadá jako „buclatý“ tulipán. Květy jsou u starších exemplářů až 25 cm široké. Celý keř je velice hustě olistěn. Listy jsou středně veliké, sytě zelené.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyžadují slunné nebo polostinné stanoviště, chráněné před silnými větry. Prospívají ve vlhké, kyselé půdě s dostatkem živin. Nesnesou přeschnutí ani v zimním období, pokud nemrzne, doporučuje se opatrně zalévat. Mají mělký kořenový systém a proto je vhodné rostliny po výsadbě zamulčovat, aby neztrácely tak rychle vláhu. Také není vhodné ke kořenům magnolií cokoliv vysazovat, neboť jsou náročné na živiny a také, aby se jejich mělké kořeny nepoškodili. Jsou mrazuvzdorné až do – 29 °C.

Nepotřebuje tvarování. Pokud ji ale chcete trochu usměrnit řezem, nejvhodnější doba je ihned po odkvětu. Řez by neměl být nijak razantní. Vysazuje se převážně jako solitérní keř do zahrad a parků.

 

Velikost 50-70 cm

Specifikace K5L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: