Magnolia liliiflora 'Nigra' (Šácholan liliokvětý)

Kód: 36594
632 Kč 549,57 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Magnolia liliiflora 'Nigra' patří k nejpozdnějším druhům jarních magnólií, jejíž květy se objevují většinou až v květnu, takže je nepřekvapí pozdní jarní mrazíky, které ranějším magnóliím zpravidla poškodí květy i poupata. 'Nigra' má temně vínové květy z vnější strany, naopak vnitřek květu je téměř bílý nebo pouze slabě nachový. Květy jsou vzpřímené, zřídkakdy se otevřou úplně a nakvétají téměř měsíc, když už rostlina má celkem dost listů.

Jedná se o vcelku kompaktní odrůdu s běžnou výškou v rozmezí 2-3 m a šířkou cca 2 m. Listy jsou oválně vejčité, středně až tmavě zelené a raší nápadně bronzově zbarvené. Roste pomalu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opadavé magnólie potřebují vlhkou, mírně až velmi kyselou zem a umístění na plném slunci nebo v lehkém polostínu. Mají mělké kořeny, které sbírají živiny hlavně při horní vrstvě země, proto je důležité při výsadbě věnovat největší pozornost přisypání kvalitní rašeliny, eventuálně s příměsí dlouhodobě rozpustného hnojiva, nad kořeny seshora. Ale pozor na zasazení příliš hluboko, s největší pravděpodobností zahyne. Zasaďte ji tam, kde v okolí cca 2m od středu keře nebudete nic kopat ani rýt, nemá ráda, když se jí cokoliv děje u kořenů, kterými se rozroste doširoka kolem sebe. Je plně mrazuvzdorná. Ocení stanoviště chráněné před ostrým větrem a zamulčování kořenů, aby neztrácela vlhkost v žádném ročním období. Mrazuvzdorná do -27°C až -29°C.

Magnólie se nestříhají. Pouze pokud potřebujete vytvarovat keř, omezit vzrůst nebo udělat výchovný řez mladé rostlině rychle napěstované do nevzhledného tvaru, učiňte tak co nejdříve po odkvětu, aby stihla nasadit poupata na příští rok. Myslete na to, že každá magnólie může na řez reagovat rozdílně.

 

Velikost 40-50 cm

Specifikace K5L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: