Magnolia 'Ricki' (Šácholan)

Kód: 36591
632 Kč 549,57 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Středně velký, rozložitý keř. Listy leskle zelené, obvejčité až eliptické, celokrajné, střídavé a opadavé. Délka 10-18 cm. Květy jsou uvnitř bílé nebo lehce narůžovělé, z vnější strany jsou sytě růžové až vínově červené s nádechy do fialova. Květ má pohárovitý tvar a dosahuje velikosti 10 - 12 cm. Kvete až ve druhé polovině dubna a má sklon nasazovat květy i později během léta.  Po odkvětu je keř neméně atraktivní hustým, sytě zeleným olistěním, které si i přes léto zachovává svěží zelenou barvu a místy získává bronzový nádech. Roční přírůstek je v mládí 30 až 40 cm, výška kolem 20. roku po výsadbě 2,5 až 3,5 m.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Půda kvalitní, středně těžká, humózní, slabě kyselá, mírně vlhká. Obvykle snáší teploty -20 až -24°C, květy však nesnášejí ani slabý mrazík. Proto vybíráme stanoviště dobře chráněné, v závětří, aby jsme snížili riziko poškození květů, když nás ještě překvapí pozdní jarní mrazíky. Vhodná je především jihozápadní až západní expozice v ideálním případě přirozený zimní stín sousedních stromů či staveb. Tím lze docílit mírného opoždení kvetení a výrazně tak omezíme riziko poškozením jarními mrazíky.

Magnólie se nestříhají. Pouze pokud potřebujete vytvarovat keř, omezit vzrůst nebo udělat výchovný řez mladé rostlině rychle napěstované do nevzhledného tvaru, učiňte tak co nejdříve po odkvětu, aby stihla nasadit poupata na příští rok. Myslete na to, že každá magnólie může na řez reagovat rozdílně.

 

Velikost 50-70 cm

Specifikace K5L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: