Magnolia 'Genie'® (Šácholan)

Kód: 23291
920 Kč 760,33 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Genie je geniální výsledek 15-ti let šlechtitelského úsilí. Poupata tohoto skvostu jsou velmi temná, vínově červená a otevírají se ve středně velké, při plném rozevření 10-15 cm široké květy tmavě červeně-vínové barvy, která nebledne. Jsou složeny z 6-12 okvětních plátků, které vytvoří kouzelný tvar otevřeného lotosu. Začíná kvést později, až ke konci května a vydrží nakvétat až do léta. I v létě nabídne několik květů sytě vínové barvy na pozadí jasně zeleného olistění. Opadavé listy jsou pevné, jasně až tmavě zelené, netrpí na choroby. Růst je pomalý, hustý, pravidelně pyramidální. Maximální výška i šířka se předpokládá kolem 3m. Kvete již jako dvouletý semenáček.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opadavé magnólie potřebují vlhkou, mírně až velmi kyselou zem a umístění na plném slunci nebo v lehkém polostínu. Mají mělké kořeny, které sbírají živiny hlavně při horní vrstvě země, proto je důležité při výsadbě věnovat největší pozornost přisypání kvalitní rašeliny, eventuálně s příměsí dlouhodobě rozpustného hnojiva, nad kořeny seshora. Ale pozor na zasazení příliš hluboko, s největší pravděpodobností zahyne. Zasaďte ji tam, kde v okolí cca 2m od středu keře nebudete nic kopat ani rýt, nemá ráda, když se jí cokoliv děje u kořenů, kterými se rozroste doširoka kolem sebe. Je plně mrazuvzdorná. Ocení stanoviště chráněné před ostrým větrem a zamulčování kořenů, aby neztrácela vlhkost v žádném ročním období. Mrazuvzdorná do -27°C až -29°C.

Magnólie se nestříhají. Pouze pokud potřebujete vytvarovat keř, omezit vzrůst nebo udělat výchovný řez mladé rostlině rychle napěstované do nevzhledného tvaru, učiňte tak co nejdříve po odkvětu, aby stihla nasadit poupata na příští rok. Myslete na to, že každá magnólie může na řez reagovat rozdílně.

 

Obal: C 5 L

Velikost: 040-060

Doplňkové parametry

Kategorie: Sortiment rostlin
Hmotnost: 6 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: