Jabloň 'Gala' - zimní

Kód: 30209
289 Kč 258,04 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Prostokořenný stromek

Jabloň 'Gala' je zimní cizosprašná odrůda vyšlechtěná na Novém Zélandě a zaregistrovaná roku 1992 jako kříženec Kidds Orange Red a Golden Delicius. Vhodná pro pěstování v teplejších oblastech. Plodí pravidelně, plody jsou střední až menší, souměrné, kuželovité. Slabě mastná a hladká slupka ukrývá pevnou a šťavnatou dužninu. Zbarvení povrchu slupky je jasně červené a nepravidelně žíhané. Sklizňová zralost nastává koncem září a začátkem října, ke konzumaci vhodné v prosinci, při vhodném uskladnění vydrží až do května. Odolnost proti napadení houbovými chorobami je nízká. Vhodnými opylovači jsou například odrůdy Fuji, Granny Smith, James Grieve, Jonathan, Starking.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vybíráme slunná a teplá stanoviště, nejlépe orientovaná na jižní stranu, s půdou dostatečně bohatou na živiny, lehkou, dobře propustnou až polopropustnou, vlhkou, ale nepřemokřenou. Jabloně preferují půdu s neutrální až mírně kyselou reakcí. Nejvhodnější termín výsadby prostokořených jabloní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů.

Proti škůdcům u jádrovin používáme postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec).

Velikost 150+ cm

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné stromy
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: