Ilex aquifolium 'Ingramii' (Cesmína ostrolistá) - samec

Kód: 38029
259 Kč 225,22 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Cesmína ostrolistá je jeden z nejběžnějších druhů stálezelených dřevin evropského původu, hlavně na britských ostrovech, v teplejších oblastech Německa, v severní Francii.. Prostě v pásech vlhčího podnebí s mírnými zimami, kde rostou přirozeně v lesích a remízkách. U nás se pěstují bez problémů, ale v přírodě je neuvidíte samovolně se množit, pouze výjimečně, pokud tam ptáci zanesou semena z nějaké zahrady. Odrůdy s ostřejšími listy se využívají jako přirozené bariéry proti zvěři a do účinných živých plotů.

'Ingramii' je samčí odrůda cesmíny. Jedná se o velmi atraktivní keř s hustě zoubkatými, panašovanými listy. Jejich základní tmavě zelenou barvu doplňuje stříbřitě bílé mramorování a melíry, které na rostlině vypadá skvostně. Navíc mladé lístečky jsou výrazně růžové, dozrávají přes vínovou opět do zelené. Větévky jsou temně vínové a poměrně vzpřímené, listy jsou podél nich pěkně úhledně a hustě poskládané. Rostlina umí vytvořit pár plodů, ale nenesou semena (samec). Roste středně rychle do výšky kolem 1,8m. Často tvoří reverze – větve s původním tvarem listu pouze v zelené barvě, ty je nutné co nejdříve odřezat, abyste zachovali panašovanou rostlinu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cesmíně vyhovuje jakákoliv mírně vlhká, nevysychavá, ale dobře propustná půda, ideálně však mírně kyselá. Vysaďte ji na slunné nebo mírně polostinné místo. Tato odrůda jako jedna z mála výborně snáší zimní slunce i silný mráz, ale nesnáší dlouhotrvající mráz. Reaguje na něj zhnědnutím zlatého panašování. Na jaře staré listy nahradí novými, které budou opět krásné a zdravé. Pro tvarování lze stříhat v polovině léta, pro podporu zahuštění větví na jaře (po mrazech).  Plně mrazuvzdorná do -27°C.

Velikost 20-30 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: