Hydrangea macrophylla 'Rosita' (Hortenzie velkolistá)

Kód: 24830
299 Kč 260 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Hydrangea macrophylla 'Rosita' je opadavý keř patřící do čeledi Hydrangeaeceae – hortenziovité. Dorůstá do výšky 1 m a vytváří polokulovitý keř. Celá rostlina je hustě olistěna velkými, sytě zelenými, lesklými listy. V průběhu července rozkvétají velká, kulovitá květenství složená ze sytě růžových květů. Květy kultivaru 'Rosita' zdobí rostliny až do konce září.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hortenzie velkolistá roste nejlépe na polostinném stanovišti, v dostatečně vlhké půdě. Barva květů je částečně ovlivněná půdní reakcí. Kyselejší půda podporuje modré vybarvení květů, zásaditější pak růžové vybarvení. U odrůd s bílými květy nemá pH půdy žádný vliv. Pokud budou dostatečně zásobené vodou, mohou být vysazeny i na slunném stanovišti. Rostliny mohou přes zimu namrzat, proto je vhodné je vysazovat na chráněná stanoviště a přes zimu zakrývat chvojím. Uplatní se nejen jako solitéra, ale i ve skupinových výsadbách a lze pěstovat i v nádobách.

Hortenzie velkolistá zakládá květní pupeny pro další sezonu již v létě předešlého roku. Řez proto provádíme až v dubnu, těsně před vyrašením nových listů a květů, kdy jsou pupeny dobře patrné. Řez výhonů provádíme těsně nad prvním silným pupenem, abychom se zbavili suchých květů a zároveň nepoškodili ty vznikající.

Velikost 20-30 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: