Hydrangea macrophylla 'Nikko Blue' (Hortenzie velkolistá)

Kód: 26789
98 Kč 85,22 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

'Nikko Blue' tvoří velká květenství složená ze sterilních kvítků blankytně modré barvy, jež se otevírají ze žlutozelených poupat. Jedná se o odrůdu, která kvete na loňských větvích, takže doporučujeme nestříhat, jinak přijdete o poupata, která se již vytvořila. Kvete bohatě od konce června až do konce léta. Odstříháváním odkvetlých hlav podpoříte tvorbu dalších květů. Opadavé listy jsou okrouhlé, středně až tmavě zelené, lesklé a při krajích výrazně pilovité. Roste středně rychle do úctyhodné výšky, která v ideálních podmínkách může lehce přesáhnout 1,5 m, čímž je vhodná i do neformálního, kvetoucího živého plotu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Protože barva květů závisí na pH půdy, pro zachování modrého odstínu je nutné pěstovat ji ve velmi kyselé zemi, čehož dosáhnete speciálními substráty na bázi rašeliny s pH kolem 3,5-4,7. Pokud to nebude stačit, použijte okyselovače půdy, kterých je dnes na trhu solidní výběr (např. hnojiva pro modré hortenzie).

Hortenzie se pěstují ve vlhké, ale dobře odvodněné, živné zemi. Půdu musíte udržovat vlhkou, zejména první rok po výsadbě. Po zakořenění už nebývá tak choulostivá na občasné vysušení. Nejlépe ji vyhovuje polostín nebo rozptýlené sluneční světlo. Přímé slunce zvládne pouze při dostatečné, pravidelné zálivce, přesto doporučujeme vysazovat do polostínu či stínu a na místa, kam v zimě nebude svítit slunce. Pro dodatečnou ochranu je dobré během tuhých zim větve zakrýt chvojím. Dobře ji zamulčujte, aby půda neztrácela vláhu. Mrazuvzdorná do cca -23°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: