Heuchera americana 'Melting Fire' (Dlužicha americká)

Kód: 24773
122 Kč 106,09 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Dlužicha patří do čeledi Saxifragaceae – lomikamenovité. Původní druhy této vytrvalé rostliny rostou především ve východních oblastech Severní Ameriky. Kultivar 'Melting Fire' dorůstá do výšky 40 cm. Vytváří kompaktní růžici dekorativních listů. Listy jsou vykrajované, mírně zvlněné a mají vínovou barvu. Nad linií listů od června do srpna vyrůstají na delších stoncích zvonkovité květy vínové barvy.

Pěkná kombinace vznikne například s dlouho kvetoucími kakosty. Vynikne na okrajích porostů. Hodí se na řez do vázy, její květy vydrží ve váze dlouho svěží. Pěstovaná v květináčích může zkrášlovat terasy nebo balkóny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Druh 'Melting Fire' vysaďte do polostínu nebo na plné slunce, kde jeho listy dosáhnou nejsytějšího vybarvení. Dopřejte mu dobře propustnou a výživnější půdu, která je schopná udržovat mírnou vlhkost. Trvalka vyžaduje pravidelné zalévání a přihnojování. Týká se to i rostlin vysazených do nádob. Na jaře můžete použít pomalu rozpustná hnojiva, která budou rostlinu vyživovat dlouhodobě, nebo ji přihnojujte jednou do měsíce tekutými hnojivy. Odstraňujte poškozené listy a odkvetlé stonky, jinak rostlinu nemusíte seřezávat. Jednou za 3-4 roky rostlinu můžete omladit rozdělením trsu a odstraněním zdřevnatělých částí. Kultivar je mrazuvzdorný do -28 °C.

Velikost 10-15 cm

K1,4L

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky a bambusy
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: