Heuchera brizoides 'Pluie de Feu' (Dlužicha)

Kód: 37585
64 Kč 52,89 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Dlužicha patří do čeledi Saxifragaceae – lomikamenovité. Původní druhy této stále zelené rostliny pocházejí ze Severní Ameriky. Druh 'Pluie de Feu' kvete od června do srpna. Na vyšších stoncích vyrůstají menší růžovo-červené květy zvonkovitého tvaru. Trvalka vytváří ucelené růžice světlezelených listů a dorůstá do výšky 40 cm.

Vhodná do podrostů vyšších keřů. Vynikne ve skalkách a na okrajích trvalkových záhonů. Oblíbená květina do vázy, její květy vydrží ve váze několik dní svěží. Hodí se na pěstování v květináčích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Druh 'Pluie de Feu' patří k rostlinám, které milují slunečná stanoviště, mohou však být vysazené i do polostínu. Trvalka upřednostňuje dobře propustné půdy s dostatkem živin. Má ráda vlhko a vyžaduje pravidelné zalévání i hnojení. Na jaře odstraňte poškozené nebo zvadlé listy a po odkvetení i stonky, jinak rostlina nepotřebuje seřezávat. Aby trvalka neztratila atraktivní vzhled, je třeba ji občas omladit a rozdělit trs. Při rozdělení odstraňte všechny poškozené nebo zdřevnatělé části a rostlinu opět zasaďte do půdy. Kultivar je mrazuvzdorný do -28 °C.

Velikost 10-15 cm

K1L

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky a bambusy
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: