Freesia 'Single' - fresie

Kód: 37933
49 Kč 42,61 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Směs cibulek jednoduchých fresií. 8 ks v balení.

Freesia 'Single' mix je směs něžných květin s jemnými jednoduchými kvítky v pastelových barvách s pronikavou vůní, původně pocházejí z Jižní Afriky. V našich podmínkách jsou často pěstované jako jednoletky. Kvetou v jednostranných hroznech o 5-12 nálevkovitých květech, na bezlistých, klenutých stoncích. Rostliny mají protáhlé hlízky a mečovité listy. Fresie 'Single' kvete od července do září a dorůstá do výšky 40 cm.

Tato krásná rostlina je ideální na obruby záhonů, do skalek i do květinových výsadeb k ostatním cibulovinám. Je vhodná i pro pěstování v nádobách na balkonech, terasách a přes zimu v bytech. Frézie jsou ideální pro použití v řezaných květinách, ve váze vydrží až 3 týdny.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Frésiím vyberte nejlépe slunné místo s dobře propustnou, vlhkou a úrodnou půdou. Cibule můžete vysadit buď do prostorného květináče s kvalitním zahradnickým substrátem, nebo přímo na slunný záhon. Jedná se však o rostlinu teplomilnou, tak vyberte raději záhon, který je chráněný před větrem. Cibulky můžete vysadit dle počasí od konce dubna nebo během května do již prohřáté půdy do hloubky zhruba 5 cm a asi 10 cm od sebe. Po výsadbě cibule vydatně zalijte, aby se dobře usadily. 

Po odkvětu omezte zálivku, rostlina se poté přirozeně zatáhne a nadzemní část odumře. Až poté odstraňte suché listy a je-li frézie v květináči, můžete v něm hlízku ponechat. V případě, že pěstujete frézie na zahradě, vyjměte hlízky na podzim před příchodem mrazů ze země. Ty následně skladujte při pokojové teplotě po dobu 3 měsíců a poté v teplotě kolem 10 - 15 °C až do dalšího jara.

Frézie nejsou mrazuvzdorné - na podzim nabízené hlízy jsou připravené pro výsadbu do květináče, který bude přes zimu umístěný v bytě. Kvetou postupně od ledna do dubna. Hlízy nabízené na jaře jsou určeny pro výsadbu na nadcházející sezonu a pokvetou od července do září.

Doplňkové parametry

Kategorie: Cibuloviny
Hmotnost: 0.2 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: