Euonymus jap. 'Microphyllus' (Brslen japonský)

Kód: 35162
228 Kč 198,26 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Brslen japonský 'Microphyllus' vytváří vzpřímený, poměrně hustý keř s oválnými, sytě zelenými listy na větvičkách. Pokud hledáte spíše nižší kultivar pro vytvoření stálezeleného základu okrasné výsadby ve vaší zahradě, toto je náš tip. Brslen japonský 'Microphyllus' totiž dorůstá do výšky 80 cm .

Detailní informace

Detailní popis produktu

Brslen japonský preferuje slunné stanoviště, ale dobře poroste i v polostínu. Ideální bude před nepříjemným větrem chráněné stanoviště. Vyhovují mu mírně vlhké až vlhké, dobře propustné a výživné, hlinitopísčité půdy. Kultivar má sice rád vlhké půdy, ale ne dlouhodobě přemokřené, v nichž může kořenový systém snadno zahnívat a u mladších rostlin může být problémem také zimní vymrzání. Dobře zakořeněný keř se dokáže vypořádat i se suššími zahradními zeminami, během delšího období bez deště a během letních veder se však bez vydatnějšího zavlažování neobejde.

Kultivar není náročný na přísun živin a dobře toleruje jakýkoliv řez. Brslen je pověstný výbornou regenerací, takže na jaře může být tvarovací řez hlubší. V průběhu léta pak už jen tvarujte přečnívající výhony do požadované podoby. Kultivar odolává mrazům -17°C až -21°C, při silnějších či dlouhodobých mrazech ho chraňte přikrývkou z chvojí a netkanou textilií. Brslen japonský pěstovaný v nádobách pro jistotu na zimu umístěte do světlé a chladné místnosti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: