Deutzia gracilis (Trojpuk něžný)

Kód: 23648/2L
156 Kč 135,65 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Varianta

Tento trojpuk je naprosto okouzlující, nízký keř, který se od května do června ozdobí množstvím sněhově bílých hvězdicovitých květů s korunkou uprostřed. Jsou voňavé a jsou uspořádané ve vzpřímeném hroznu, který na delších větvích má tendenci lehce přepadat.

Opadavé listy jsou úzce kopinaté, při okrajích znatelně pilovité, středně zelené, 3-4 cm dlouhé a na podzim se barví převážně do karmínově červené, méně často do ohnivě oranžové. Keř roste do výšky 50-130cm, do vzpřímeně do širokého polštáře a když dosáhne kolem 60 cm, větve začnou lehce přepadat a v okamžiku kvetení vytvoří fontánu přetékající bílými květy.

Velikost: 30-40 cm

K 2 L

Detailní informace

Detailní popis produktu

Trojpuk něžný je světlomilný keř, který upřednostňuje plné slunce, ale dokáže růst i v polostínu. Podobně jako ve volné přírodě preferuje vlhčí, dobře propustné půdy, ale přizpůsobí se i mírně vlhkým nebo dokonce až sušším zahradním zeminám. Pokud však dlouhodobě neprší, musíte ho vydatněji zalévat. Vlhko mu vyhovuje, ale přemokřené zeminy se stagnující vodou nesnáší. V takových půdách hrozí zahnívání kořenů a u mladších rostlin se mohou vyskytnout problémy se zimním vymrzání, proto opatřete sadební jamku drenážní vrstvou z hrubého štěrku, kamínků či keramzitu, zajistíte tak odvod přebytečné vody od kořenů. Při vysazení do vysychavých půd se vyplatí zainvestovat do nastýlky z drcené kůry, která udrží v půdě vlhkost, kromě toho dobře vypadá a zabrání růstu plevele.

Trojpuk něžný si nepotrpí na přísun živin, s úspěchem jej můžete pěstovat i na balkoně. Musí být však vysazený do většího květináče, který bude mít na dně otvor pro odtok vody. Keř roste pomaleji a v principu nepotřebuje řez, ale po odkvětu je přece jen dobré tvarovat ho nebo alespoň zkrátit, proříznout starší větvičky. Trojpuk něžný je mrazuvzdorný do -26 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: