Cryptomeria jap. 'Green Pearl' (Kryptomerie japonská)

Kód: 35192
280 Kč 243,48 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

Cryptomeria japonica 'Green Pearl' je stálezelený jehličnan, který patří do čeledi cypřišovité. Je původem z Japonska, ale dnes se pěstuje po celém světě. Tento druh je velmi oblíbený pro svou hustou, kuželovitou až polštářovitou korunu a krásné zelené jehlice, které mohou mít různé odstíny. Větvení je krátké, tuhé, uspořádané směrem vzhůru, jen na konci mírně převislé. Jehlice drobné, krátké, sytě až sivě zelené, na koncích, na zimu vybarvují mírně do vínově-hnědé barvy. Roční přírůstek je 10-15 cm, výška ve 10. letech je 50 cm, šířka také.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěstování kryptomerie je celkově poměrně snadné. Preferuje slunečné polohy, ale snese i polostín. Půda by měla být dobře propustná, raději lehčí a úrodná a mírně vlhká. Vysazení je nejlepší provést na podzim, aby se rostlina mohla dobře usadit před zimou. Pokud sazenice sázíte na jaře, je nutné je pravidelně zalévat, dokud nezakoření.

Mladé rostliny by měly být zalévány pravidelně, aby se udržela mírně vlhká půda. Dospělé rostliny jsou však poměrně odolné vůči sušším obdobím a vyžadují pouze příležitostné zalévání v období sucha. Cryptomeria japonica 'Green Pearl' netrpí vážnějšími chorobami nebo škůdci, takže není nutné přijímat žádná speciální opatření.

Řez není nutný, rostlinu ale můžete lehce tvarovat podle svých potřeb a preferencí, obvykle se doporučuje řezat na jaře, když se rostlina začíná aktivněji rozrůstat. Při řezání byste měli odstranit pouze část nového růstu, abyste zabránili poškození starších větví a celkovému narušení habitu.

Vysazujeme na chráněné stanoviště s vyšší vzdušnou vlhkostí - v blízkosti vodních ploch atd. Rostliny jsou poměrně odolné, k namrzání dochází při poklesu teplot pod -24°C, rostliny však výborně regenerují, jsou schopné zmlazení i z pařezů, pokud nejsou poškozeny kořeny, čemuž zabráníte zimním zakrytím půdy při holomrazech. 

Celkově je Cryptomeria japonica "Green Pearl" velmi vhodná rostlina do zahrad, parků a alejí. Pokud ji pečlivě pečujete, může vám poskytnout krásný stálezelený prvek na vaší zahradě po celý rok.

Velikost 20-40 cm

K2,5L

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: