Cotoneaster dammeri (Skalník Dammerův)

Kód: 26141
64 Kč 55,65 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Stálezelený, klasicky polštářovitě rostoucí skalník nesmí chybět snad v žádné zahradě. Je ideální variantou ozelenění strmých svahů, skalek a velmi dobře se uplatní, jak v nádobových, tak smíšených výsadbách suchomilného charakteru. Velmi dobře působí k kompozici s růžemi, koniferami, ale i s rozchodníky a jinými skalničkami.
Na dlouhých větévkách vyrůstají drobné celokrajné lístky lžičkovitého tvaru, které jsou tuhé temně zelené. Květy se v hojném počtu objevují již počátkem května, v průběhu září a října dozrávají v drobné zářivě červené malvičky, které jsou lahůdkou pro drobné ptactvo. Pokud na keři nějaké plody zbydou, zůstanou na keři po celou zimu a přidají do zahrady trochu barvy v zimním období.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skalníky obecně nejsou náročné na stanoviště, snáší plné slunce i polostín, chudé písčité půdy i ty humoznější. Důležité je, aby byla půda dostatečně propustná. Při výsadbě se vyplatí těžší, méně propustné půdy oddrenážovat, například štěrkem, aby se u kořenů nedržela voda a nehrozilo vyhnívání. Skalník se odmění bujným růstem, celoročním zeleným listovím, na jaře bohatým kvetením a záplavou červených korálků na podzim.

Velikost: 20-30 cm, C 1 L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: