Clematis montana 'Grandiflora' (Plamének horský)

Kód: 36498
309 Kč 268,70 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Clematis montana 'Grandiflora' je opadavá popínavá rostlina, která patří mezi nejvyšší druhy clematisů. Roste rychle, přírůstky mohou být až 3 m za sezónu. Dorůstá až do výšky 6-8 metrů a v květnu a červnu se na ní objevují velké bílé čtyřčetné květy s výraznými středovými tyčinkami krémové barvy. Květy mají silnou a příjemnou vůni, která může být přitažlivá pro včely a motýly. Listy jsou opadavé, jednoduché a na větvích střídavě uspořádané. Mají eliptický tvar a jsou řapíkaté, lesklé, mají tmavě zelenou barvu a celokrajné okraje, jsou na dotek hladké.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Clematis montana 'Grandiflora' preferuje slunečné nebo polostinné stanoviště a dobře propustnou, vlhkou a živinami bohatou půdu. Rostlina je mrazuvzdorná a odolná vůči většině chorob a škůdců, ale může být citlivá na chlorózu v kyselých půdách. Proto je vhodné přidávat do půdy vápník nebo používat hnojiva s vysokým obsahem hořčíku.

Při výsadbě clematisu montana 'Grandiflora' je důležité zajistit dostatečnou oporu, na které se rostlina může opírat. Pokud se neopírá, může růst jako spíše plazivý keř a méně kvést. Rostlina potřebuje pravidelnou zálivku v prvních letech po výsadbě, aby se dobře uchytila a rostla.

Pravidelné prořezávání rostliny není nutné, ale je-li to nutné, je nejlepší prořezávat v zimě, nebo nejlépe po odkvětu. Odstraňujte všechny suché a poškozené větve a nechávejte silné, zdravé výhony, které budou kvést v dalším roce. Výraznější zásahy tento kultivar špatně snáší.

Mrazuvzdornost je jen do -15 °C, je vhodné mu na zimu připravit nastýlku ze spadaného listí nebo chvojí kolem kořenů a spodní části rostliny. Je také dobré plamének vysadit na místo, kde bude chráněn před ostrými zimními větry.

Celkově je clematis montana 'Grandiflora' krásná a snadno pěstovatelná rostlina, která je ideální pro výsadbu na oporu, jako jsou pergoly, zdi, oblouky nebo mříže.

Velikost 40 cm

Specifikace RK2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: