Clematis 'Kaiser' (Plamének)

Kód: 33284
225 Kč 195,65 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Plamének 'Kaiser' je kompaktní, velkokvětá odrůda od japonského šlechtitele Miyazaki. Plné sytě růžové květy nakvétají během května a června na loňských výhonech. Později v sezóně vytváří na nových výhonech poloplné květy. Zajímavostí je, že květy mají při nižších teplotách světlejší barvu. V letních měsících je barva květů sytější. Dosahuje výšky pouze 1,5 m.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velkokvěté plaménky preferují slunné stanoviště, ale snáší i lehký polostín. Dobře se jim daří v propustné, mírně vlhké půdě bohaté na živiny. Ideální pH je 5,5 - 6,5, tj. neutrální nebo pouze mírně kyselá půda. Důležitá je pravidelná zálivka. Velkokvěté plaménky ocení zastínění kořenů nižšími rostlinami, které zabrání přesychání a přehřívání kořenového systému plaménku.

Nové rostliny vysazujeme tak, aby byl vrch kořenového balu 5 až 10 cm pod zemí. Každoročně na konci zimy přihnojujeme pomalu rozpustným hnojivem či kompostem. Řez velkokvětých plaménků provádíme brzy na jaře. Mladé rostliny v prvním roce po výsadbě řežeme razantněji na 30 až 50 cm. Zapěstované rostliny v dalších sezónách sestřihujeme již jen slabě, 100 až 150 cm nad zemí.

Velikost: 40-60 cm, RP 1,6 L

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Popínavé dřeviny
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: