Cibule sazečka žlutá 'Stuttgart' 250g

Kód: 36291
29 Kč 25,22 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Cibule sazečka Stuttgart je vysoce výnosnou odrůdou rané (jarní) žluté cibule. Plody jsou velké, kulovité, až ploše kulovité, se zlatožlutými až nahnědlými suknicemi. Jedná se o oblíbenou odrůdu s možností dlouhodobého skladování. Jarní nať je možno použít jako pažitku.

Balení 250g v síťce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sazečka cibule Stuttgart se vysazuje na venkovní záhony brzy zjara poté, co sluneční paprsky prohřejí půdu a kdy máme jistotu, že už nepřijdou mrazy. Pokud ji vysadíme později, kdy už jsou venku vyšší teploty, obvykle vyběhne do květu. Při vysazování dodržujeme spon 10 x 20 cm a sázíme mělce tak, aby byla špička v úrovni povrchu půdy. Nejvhodnější cibulky jsou o průměru 0,5 až 1,5 cm. Sazečku bychom ale neměli dávat do čerstvě pohnojené zeminy.

U cibule věnujte pozornost správnému období sklizně – u přezrálých cibulí se častěji vyskytují choroby, předčasně sklizené cibule se zase špatně skladují. Cibule se sklízí v době, kdy porost z jedné třetiny až poloviny polehne (zpravidla koncem července). Sklizená cibule se nechává proschnout na záhoně nebo zavěšená ve svazcích. Když začne zaschlá nať šustit, dává se cibule na chladné a suché místo, s teplotou 0–2 ºC.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: