Cibule sazečka žlutá 'Všetana' 250g

Kód: 36342
29 Kč 25,22 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Všetana je poloraná česká odrůda žluté cibule. Vřetenovitý tvar, okrově žlutá barva a dobře zatahující krček dělá ze Všetany velmi oblíbenou odrůdu, má pevnou dužninu bílé až jemně žluté barvy s jemně nasládlou chutí. Všetana je také dobře odolná k mechanickému poškození. Vyžaduje rychlou sklizeň a úpravu. Doba vegetace (růstu) od výsadby 90 - 110 dnů. Sklizeň přibližně v půlce července, skladovatelnost max. do konce roku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sazečka cibule Všetana se vysazuje na venkovní záhony brzy zjara poté, co sluneční paprsky prohřejí půdu a kdy máme jistotu, že už nepřijdou mrazy. Pokud ji vysadíme později, kdy už jsou venku vyšší teploty, obvykle vyběhne do květu. Při vysazování dodržujeme spon 10 x 20 cm a sázíme mělce tak, aby byla špička v úrovni povrchu půdy. Nejvhodnější cibulky jsou o průměru 0,5 až 1,5 cm. Sazečku bychom ale neměli dávat do čerstvě pohnojené zeminy.

U cibule věnujte pozornost správnému období sklizně – u přezrálých cibulí se častěji vyskytují choroby, předčasně sklizené cibule se zase špatně skladují. Cibule se sklízí v době, kdy porost z jedné třetiny až poloviny polehne (zpravidla koncem července). Sklizená cibule se nechává proschnout na záhoně nebo zavěšená ve svazcích. Když začne zaschlá nať šustit, dává se cibule na chladné a suché místo, s teplotou 0–2 ºC.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: