Cibule sazečka šalotka červená 'Red Sun' 500g

Kód: 36297
54 Kč 46,96 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Šalotka 'Red Sun' je pravděpodobně nejlepší z červených šalotek, vyznačuje se velkým výnosem, vynikající kvalitou a dlouhou trvanlivostí. Cibulky této šalotky jsou jemně pikantní a příjemně aromatické. Jsou ideální ke konzumaci v syrovém stavu, ale těší se velké oblibě i při přípravě teplých pokrmů, kterým dodají jemnější chuť než klasická cibule, nezřídka se používají i k barvení látky či kraslic. Šalotky jsou velmi oceňovány i pro vysoký obsah vitamínů a minerálů.

Balení 500g v síťce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cibule šalotka 'Red Sun' se vysazuje po posledních mrazech, nejlépe v měsících březen až květen na vnější záhon. Cibulky vysazujte do sponu 20x10 cm. Na výsadbu si zvolte teplé a slunné stanoviště, případně polostín. Optimální půda je písčito-hlinitá, dobře propustná a humózní. Půdní pH by mělo být neutrální nebo mírně zásadité. Zvýšit příliš kyselé pH můžete také pomocí vápence nebo dřevěného popela.

Kyselé půdy pro šalotku nejsou vhodné, protože v nich snadno podléhá různým nemocem. Pokud má šalotka dobré podmínky, přihnojování není nutné. V opačném případě je ideální fosfor a draslík. Cibule se sklízejí zpravidla koncem července. Následně se nechávají proschnout na záhonu nebo zavěšené ve svazcích. Když se nať vysuší a šustí, můžete šalotky odložit na chladné a suché místo, s teplotou dosahující přibližně 0 - 2 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: