Carex morrowii "Ice Dance" (Ostřice japonská)

Kód: 34691
480 Kč 417,39 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Kultivar vytváří husté kompaktní, polokulovité trsy, které jsou velmi dekorativní. Dorůstá do výšky přibližně 0,4 m. Jde o velmi půvabnou rostlinu s širšími, úzkými, tuhými, zelenými listy, na kterých dominuje typické krémově bílé panašování. Na konci jara, od března do dubna, se na rostlinách objevují nevýrazné hnědožluté květiny. Květiny dozrávají na drobné žluté klásky.

Hodí se jako podrost stromů a vyšších keřů, neboť tato travina má ráda polostín až stín. Lze ji začlenit do skupinové výsadby, ale i jako solitéru. Je možné ji pěstovat i v květináči.

Velikost sazenice: 30-40 cm

K 4 L

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ice Dance je velmi nenáročná na pěstování, je tedy vhodná i pro začátečníky. Má v oblibě polostín a stín. Vyžaduje humóznější půdy, dobře zásobené živinami, které jsou během vegetace mírně vlhké. Kultivar patří mezi stálezelené okrasné trávy, proto při silnějších mrazech bez sněhu je lepší zakrýt trs chvojím nebo suchým listím. Přes zimu také nesnese přímé slunce. Po zimě a po posledních mrazech na jaře je vhodné odstranit zaschlé a namrzlé listy. Rostlina je mrazuvzdorná do -24 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: