Carex mor. 'Goldband' (Ostřice japonská)

Kód: 34817
127 Kč 110,43 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Exoticky působící kultivar okrasné trávy, díky svým úzkým, sytě zeleným listům uprostřed, se žlutobílým vertikálním proužkem po okrajích. Krásná bez ohledu na roční období. Dorůstá do výšky kolem 30 cm, květenství nevýrazné.

Vynikne ve skupinové výsadbě, ale i jako solitéra u vodního prvku, jako obruba záhonů, stejně tak vám udělá radost v nádobě na terase či balkóně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ostřice japonská má ráda polostín, ale nevadí jí ani úplný stín. Sázejte do dobře propustné, vlhké, písčitohlinité půdy, která ovšem nesmí být přemokřená. Je dobré vykopanou jamku opatřit drenážní vrstvou, která odvede přebytečnou vodu od kořenů. Ostřici nesvědčí ani sucho, proto jí pravidelně zavlažujte. Můžete okolí rostliny posypat mulčem, který zamezí vysychání, udrží půdu optimálně vlhkou a omezí růst plevele.

Není třeba pravidelně hnojit, ostřice není náročná na živiny, ale občas je dobré rostlince přidat trochu kompostu nebo organicko-minerálního hnojiva. Nevyžaduje řez, díky tomu je krásná i v zimním období. Na jaře však ručně odstraňte z trsů všechny suché a poškozené listy. Starším rozrostlým trsům přidá na atraktivitě, když je po nějakém čase zmladíte. Není příliš mrazuvzdorná, slabší mrazy jí neublíží, ale je dobré ostřici přikrýt chvojím, když budou hrozit silnější nebo dlouhodobější mrazy. Rostliny pěstované v nádobách ochráníte, když nádoby obalíte pytlovinou nebo bublinkovou folií a umístíte ke stěně do závětří.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: