Buddleja davidii 'Harlequin' (Komule Davidova)

Kód: 26237
194 Kč 168,70 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Odrůda 'Harlequin' je rychle rostoucí keř, který vás překvapí svými nádhernými květy v latách purpurově-červené barvy, které můžou dorůst do velikosti až 40 cm. Vykvétá v červenci a vydrží kvést do září až října. Listy jsou opadavé a jejich barva je velmi netradiční. Jsou zeleno-krémově panašované, kopinaté. Keř dorůstá do výšky okolo 2 metrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Komule není náročná na pěstování. Potřebuje vysadit na plné slunce do velmi živné, propustné, ideálně hlinitopísčité a dobře odvodněné země, protože v přemokřené půdě by mohla v zimě uhnít. Je vhodné rostlině při sázení zajistit drenážní vrstvu kvůli odvodu přebytečné vody od kořenového systému.

Doporučujeme keř každý rok zjara zastříhnout na pevnou kostru nebo provést zpětný řez, kterým odstraníme až 2/3 délky loňských větví a to v době, kdy se začnou nalévat pupeny. Obráží spolehlivě, rychle a takto zmlazená bude pěkně olistěná a bohatá.

Odrůda je mrazuvzdorná do cca -27°C, ale v teplejších oblastech se jí daří mnohem lépe. Do chladnějších regionů vysazujte již starší vyzrálejší rostliny a při silných a déle trvajících mrazech je vhodné rostlinu opatřit nastýlkou ze spadaného listí nebo smrkového chvojí.

Velikost 30-50 cm

K2,5L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: