Buddleja dav. 'Lavender Cupcake' (Komule Davidova)

Kód: 35132
249 Kč 216,52 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Komule Davidova ´Lavender Cupcake´ je opadavý nižší keř, poměrně rychle rostoucí a bohatě kvetoucí po celé léto. Mimořádně voňavá odrůda, která se vyznačuje levandulově zbarvenými květy. Dorůstá do výšky okolo 1 metru a stejné šířky. Listy jsou kopinaté, jemně chloupkaté, šedozelené. Kvete od července do září až října.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rostlina preferuje slunné, nejlépe chráněné stanoviště. Prosperuje sice i v polostínu, ale na takovém stanovišti obvykle méně kvete. Nejlépe poroste v dobře propustné, mírně vlhké, výživné, hlinitopísčité půdě. Dobře zakořeněná rostlina toleruje i sušší půdy a snese období bez deště, ale při nedostatku vláhy mu zálivku dopřejte. Při občasném přihnojení nejsou problémem ani chudší zeminy. Komule nemá ráda jílovité zeminy a špatně se jí daří i v přemokřených půdách, v nichž její kořeny snadno zahnívají a může v nich docházet i k zimnímu vymrzání. Při přemokřených půdách se vyplatí rostlině při sázení zajistit kvalitní drenážní vrstvu, která odvede přebytečnou vodu od kořenového systému.

Jinak rostlina nemá specifické požadavky, stačí jí, když budete odstraňovat odkvetlá květenství pro podporu tvorby nových květů. Na jaře po odeznění mrazíků rostlina vyžaduje hlubší řez, rostlinu seřízněte zhruba na 1/3. Řezu se nemusíte obávat, rostlina výborně regeneruje. Kultivar je mrazuvzdorný do cca -25-27 °C, při silnějších mrazech se doporučuje nastýlka z listí nebo chvojí. Komuli se lépe daří v teplejších oblastech, do chladnějších oblastí si pořiďte již starší rostlinu s vyzrálejším dřevem.

Velikost 30-50 cm

K2,5L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: