Buddleja dav. 'Adonis Blue'® (Komule Davidova)

Kód: 35129
194 Kč 168,70 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

'Adonis Blue' je velmi sytě modrofialově kvetoucí motýlí keř s dlouhými latami velice voňavých květů. Jednotlivé květy mají tvar protáhlých trubiček, jejichž hrdlo je oranžové. Květenství může připomínat i šeřík, proto se komulím někdy také přezdívá letní šeřík. Opadavé listy jsou vstřícné, kopinaté, matné, jemně chloupkaté, sivě zelené až lehce modrozelené. Keř roste spíše rozložitě do menší výšky 1-1,5 m.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Komule není náročná na pěstování. Potřebuje vysadit na plné slunce (v polostínu méně kvete) do velmi živné, propustné, dobře odvodněné země, protože v přemokřené půdě by mohla v zimě uhnít. Mrazuvzdorná je do cca -27°C, ale v teplejších oblastech prospívá lépe. Do chladnějších regionů vysazujte radši již starší vyzrálé rostliny a dopřejte jim chráněné místo.

Doporučujeme keř každý rok zjara zastříhnout na pevnou kostru nebo provést zpětný řez, kterým odstraníme až 80% loňských větví a to v době, kdy se začnou nalévat pupeny. Obráží spolehlivě a rychle a takto zmlazená bude pěkně olistěná a bohatá.

Velikost 20-30 cm

Specifikace K2,5L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: