Amelanchier alnifolia 'Thiessen' (Muchovník olšolistý)

Kód: 25235
450 Kč 391,30 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Tento úžasný v dospělosti vícekmenný keř v dubnu až květnu krásně a bohatě kvete bílými, voňavými a hvězdicovitými květy uspořádanými v hroznech a v červnu až v červenci pravidelně plodí tmavě modré jedlé bobule, které připomínají plody borůvek vzhledově, chuťově i využitím. Lze je jíst syrové, připravit výborné šťávy, džemy, marmelády, likéry i vína, nebo se suší do čajových směsí. Plody jsou velké, kulaté (v průměru cca 15 mm), dužnina je sladká a šťavnatá. Na podzim se jinak zelené, vejčité listy zbarvují do nádherných odstínů žluté, oranžové a červené barvy. Obvykle dosahuje výšky asi 3 – 5 m a dosahuje šířky asi 4 m.

Rostlina bývá nazývána také indiánská nebo aljašská borůvka. Muchovník je samosprašný, ale přítomnost druhé rostliny může částečně zvýšit množství plodů. Dožívá se mnoha desítek let, řezem lze udržovat keřovitý charakter koruny, který nám usnadní sklizeň. Jinak roste bujně. Patří mezi medonosné rostliny.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Muchovník není náročný na půdní podmínky, vyhovuje mu úplně běžná zahradní zemina, nepotřebuje kyselou půdu! Dařit se mu bude na slunném až částečně zastíněném místě. Pro rychlejší růst a vyšší plodnost mu dopřejeme kvalitní zeminu s obsahem organických živin a vody. I přes své leckdy brzké kvetení nebývají květy poškozovány jarními mrazíky, obvykle snesou pokles teplot až -5 °C a rostliny dobře přezimují i při -40 °C.

Velikost 50+

K2L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: