Acer negundo 'Kelly's Gold' (Javor jasanolistý/jilmový)

Kód: 36432
380 Kč 330,43 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Acer negundo 'Kelly's Gold', známý také jako javor jilmový 'Kelly's Gold', je listnatý strom nebo keř, který je ceněn pro své dekorativní listy. Setkáme se též s názvem javor jasanolistý. Neroubovaný dorůstá tento javor do výšky 4-5 m. Koruna je hustá, vejčitého tvaru. Roste pomaleji a drží si kompaktní tvar.

Popis:

  • Listy: Listy jsou světle žluté až zlaté barvy, trojčetné a laločnaté, 5-12 cm dlouhé, podobné listům jilmu. Na podzim se barva listů mění na žlutou a oranžovou.
  • Kůra: Kůra je hladká a šedá.
  • Květy: Květy jsou drobné, žluté a vyrůstají v květnu v hroznech na koncích větví.
  • Plody: Plody jsou ploché, nazelenalé, s křídlatými křidélky, které visí na koncích větví.

Javor jilmový 'Kelly's Gold' je dekorativní strom, který je ceněn pro své zlaté listy a snadnou údržbu. Je to nenáročný strom, který je vhodný pro menší zahrady a atraktivně vypadá v kombinaci s jinými stromy a keři.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěstování:

  • Stanoviště: Javor jilmový 'Kelly's Gold' preferuje slunečné až polostinné stanoviště, ale snáší i stín. Je tolerantní vůči různým typům půdy, ale nejlépe roste v dobře odvodněné, vlhké a živinami bohaté půdě. Místo by mělo být chráněno před silnými větry.
  • Zálivka: Pravidelná zálivka je nutná v prvních dvou letech po výsadbě, aby se zajistilo řádné zakotvení kořenů. Poté se zálivka snižuje, ale je důležité neumožnit půdě vyschnout úplně.
  • Hnojení: Hnojte javor jilmový 'Kelly's Gold' jednou ročně během období růstu organickým hnojivem nebo speciálním hnojivem pro javory.
  • Řez: Prořezávání se provádí v zimě nebo brzy na jaře, kdy jsou viditelné silné větve, které brání v růstu ostatních větví. Nesnažte se však o nadměrný řez, protože to může javoru způsobit zdravotní problémy.

Mrazuvzdorné do -45°C. 

 

Velikost 40-50 cm

Specifikace K3L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: