Abelia x grandiflora 'Kaleidoscope'® (Abélie velkokvětá)

Kód: 36420
287 Kč 249,57 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Abélie jsou polo-opadavé, v našem klimatu výjimečně stálezelené keře nižšího vzrůstu a bohatým kvetením. 'Kaleidoscope'® je všestranně atraktivní rostlinou. Má polokulovitý habitus a dorůstá výšky 0,5 metru, ojediněle až 1 metr a šířky 0,8 metru. Nejnápadnější jsou její přirozeně barevné listy. Oproti doposud známým odrůdám s panašovanými listy se tato pyšní drobnými, vejčitě oválnými, přišpičatělými listy, kde až polovina plochy listu má jinou barvu než zelenou. Původní zelená barva listu se nachází uprostřed v nepravidelných flíčkách, kolem kterých najdete vícero odstínů žluté. Tato barva se v létě a na plném slunci mění na zlatavou a s postupem sezóny nabírá růžové a oranžové odstíny, přičemž zelené flíčky uvnitř přechází na tmavě vínovou. Nejatraktivnější zbarvení má rostlina na podzim, kdy v dobrých podmínkách (plné slunce a kyselá zem) celá ohnivě září.

Od června do října rostlina vykvétá trubkovitými, drobnými květy bílé barvy, které jemně voní. Mladé větvičky jsou červené a zjara pěkně kontrastují se žlutým olistěním. Během několika týdnů se však rostlina olistí natolik hustě, že květy nejsou pod záplavou listů vidět. Rostlina roste velmi umírněně a střih není nutný. 'Kaleidoscope'® je hustá a kompaktní abélie, která se hodí i do maličkých zahrádek a do květináčů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Abélie nejsou náročné na půdní typ, porostou téměř v jakékoliv nezamokřené zemi, ale přednost dají kypré, úrodné půdě, přednostně kyselé, což napomáhá k vybarvení listů. K tomu potřebuje i dostatek sluníčka. Je plně mrazuvzdorná do cca -23°C, přesto doporučujeme vysazovat na místa chráněná před ostrým větrem.

Poškozené či odumřelé větve se na jaře odstraní. V této době se provádí i (velmi opatrný) tvarovací řez, který rovněž podporuje kvetení, abélie kvetou na nových výhonech. 

Velikost 30+

Specifikace K2L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: